Försäljning

Movomech AB - Produkter och industriprojekt

 Tony Kjellkvist
 Sales Manager, Area Sales Manager
 +46 (0)44-28 29 48tony.kjellkvist@movomech.se
 Bengt Lundh
 Area Sales Manager
 +46 (0)44-28 29 20
+46 (0)725-26 93 77
bengt.lundh@movomech.se
 Emil Lindell
 Area Sales Manager
 +46 (0)44-28 29 07emil.lindell@movomech.se
 Jonas Ahlgren
 Area Sales Manager
 +46 (0)44-28 29 51jonas.ahlgren@movomech.se
 Johan Håkansson
 Technical Manager
 +46 (0)44-28 29 53johan.hakansson@movomech.se
 Camilla Torsténi
 Inside Sales
 +46 (0)44-28 29 63camilla.torsteni@movomech.se
 Björn Larsson
 Inside Sales
 +46 (0)44-28 29 26bjorn.larsson@movomech.se

Movomech International AB - Automotive

 Martin Alesmark
 Sales Manager, Key Account Manager
 +46 (0)44-28 29 21martin.alesmark@movomech.se
 Fredrik Edlind
 Key Account Manager
 +46 (0)44-28 29 15fredrik.edlind@movomech.se
 Stefan Hausdorf
 Key Account Manager
 +46 (0)44-28 29 24stefan.hausdorf@movomech.se

Movomech AB - Sunnex maskinskor

 Jonas Ahlgren
 Area Sales Manager
 +46 (0)44-28 29 51jonas.ahlgren@movomech.se
 Julia Westerberg
 Inside Sales
 +46 (0)44-28 29 22julia.westerberg@movomech.se

Movomech AB - Service

 Mikael Carlsson
 Servicetekniker
 +46 (0)44-28 29 47service@movomech.se
 Länk: Serviceblankett
 Fylls i och bifogas vid leverans till serviceavd.
 




Koncernbolag

 

Movomech Pronomic GmbH, Tyskland

Markus Dörpinghaus
Key Account Manager
Lyftteknik+49 (0)2261-549 20 13md@movomech.de
www.movomech.de

3i Handhabungstechnik GmbH, Tyskland

Christian Viehmann
MD
Lyftteknik+49 (0)5615-004 000info@3i.ht
www.3i.ht

RonI INC, USA

John Herbert
VD
Lyftteknik & Sunnex+1 (0)704-847 24 64info@roni.com
www.roni.com

Movomech SARL, Frankrike

Pierre Ellow
VD
Lyftteknik+33 (0)4-78 38 00 36pierre.ellow@movomech.fr
www.movomech.fr

Sunnex Equipement SARL, Frankrike

Ludovic Logerot
VD
Sunnex+33 (0)4-42 39 78 96ludovic.logerot@sunnex.fr
www.sunnex.fr

Advanced Handling Ltd, Storbritannien

Michael Prince
VD
Lyftteknik+44 (0)1778-345 365www.advancedhandling.co.uk

Finnlift Materiaalinkäsittely Oy, Finland

Michael Hagman
VD
Lyftteknik+358 (0)9 852 027 40michael.hagman@finnlift.fi
www.finnlift.fi

Movomech Sunnex India Pvt Ltd, Indien

Vasanth Rajendran
Försäljning
Lyftteknik+91 (0)97 91 55 23 58vasanth.rajendran@movomech.se
V Ganesan
Teknik, service & försäljning
Lyftteknik+91 (0)44-42 55 08 14v.ganesan@movomech.se